Δυστυχώς είχαμε ένα ακόμη άτυχο περιστατικό μετά από την δεύτερη δόση εμβολιασμού σε έναν συνάνθρωπο μας.

Με παράλυση στα κάτω άκρα, κόπωση και μυαλγίες νοσηλεύεται στο γενικό νοσοκομείο Κέρκυρας ένας άτυχος γιατρός.

Σύμφωνα με πληροφορίες τοπικών ιστοσελίδων, χθες έκανε την δεύτερη δόση του εμβολίου κατά του κορωνοϊού.

Το βράδυ δεν ένιωθε καλά με τον οργανισμό του να εξασθενεί και να νιώθει παράλυση στα κάτω άκρα και πόνους στην μέση.

Από την πρώτη στιγμή οι γιατροί του νοσοκομείου έχουν προχωρήσει σε εξετάσεις για να διαπιστώσουν από τι προήλθε και να του χορηγήσουν την κατάλληλη αγωγή.

Είναι ο δεύτερος υγειονομικός στη Κέρκυρα που εμφανίζει παράλυση μετά τη δεύτερη δόση του εμβολίου.

Υπενθυμίζουμε ότι τα ίδια συμπώματα εμφάνισε και μία 42χρονη νοσηλεύτρια στην Κέρκυρα.

Οι γιατροί του νοσοκομείου εξετάζουν με επιστημονικά κριτήρια, τη συσχέτιση του γεγονότος με τον εμβολιασμό της για COVID-19, σύμφωνα με πληροφορίες που προέρχονται από το κρατικό κανάλι.